'Truri' i Kombëtares, Memushaj krenohet me 'golin më të bukur të jetës' (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 22:49 30-04-2019 'Truri' i Kombëtares, Memushaj krenohet me 'golin më të bukur të jetës' (FOTO)

Mesfushori i Shqipërisë dhe Pescarës Ledian Memushaj zyrtarizoi sot martesën me të dashurën e tij Francesca Cappai. Ceremonia u zhvillua në hollin e bashkisë së Peskarës, ku u celebruan nga kryebashkiaku Marco Alessandrini.

Pas përfundimit të ceremonisë, 32-vjeçari përmendi për fotoreporterët e pranishëm se martesa ishte “goli më i bukur i jetës së tij”.

Ai e ka zhvilluar të gjithë karrierën e tij në Itali që kur debutoi në vitin 2003 si lojtar profesionist. Me Shqipërinë, Memushaj është njëri prej shtyllave të skuadrës kuqezi duke numëruar 36 ndeshje me fanelën e kombëtares sonë.

mem-1.jpg

mem3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.049139022827148
array(1) { ["section"]=> string(78) "truri-i-kombetares-memushaj-krenohet-me-golin-me-te-bukur-te-jetes-foto-162483" }