'Truri' i skuadrës, ish-futbollisti i Barcelonës rezulton pozitiv me koronavirus

Publikuar tek: sport, më 18:56 25-07-2020 'Truri' i skuadrës, ish-futbollisti i Barcelonës rezulton pozitiv me koronavirus Foto-arkivë

Ish-ylli I Spanjës dhe Barcelonës, Xavi Hernandez është testuar pozitiv me Covid-19.

Lajmin e ka konfirmuar vetë trajneri I Al Sadd në Arabinë Saudite, ndërsa është shprehur se për momentin gjendja e tij është e mirë.

Në këtë mënyrë Xavi nuk do të jetë në gjendje të drejtojë skuadrën, ndërsa David Prats do të udhëheqë stërvitjet e klubit Saudit.

Për 14 ditët në vijim Xavi Hernandez do t’i nënshtrohet karantinës së detyruar, me shpresën se gjithçka do kalojë me sukses.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016546964645386
array(1) { ["section"]=> string(84) "truri-i-skuadres-ish-futbollisti-i-barcelones-rezulton-pozitiv-me-koronavirus-214955" }