Tubimi antiqeveritar i 2 marsit, Fatos Klosi: Situata është shumë e rëndë, Presidenti thërret popullin kundër Kryeministrit

Publikuar tek: aktualitet, më 00:37 27-02-2020 Tubimi antiqeveritar i 2 marsit, Fatos Klosi: Situata është shumë e rëndë, Presidenti thërret popullin kundër Kryeministrit Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi

Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi duke folur për tubimin antiqeveritar të 2 marsit thotë se situata është shumë e rëndë pasi Presidenti thërret popullin kundër Kryeministrit.

I ftuar në ‘RepolitiX’, Klosi u shpreh më tej se zgjidhja e vetme është kompromisi mes palëve.

'Situata është shumë e rëndë, që presidenti të dal kundër kryeministrit dhe t'i bëj thirrje popullit. Po jepet një mesazh i gabuar në popull. Unë se quaj normale, dhe vetë s'do kuptoja asgjë nga ky takim i Metës me popullin. Nuk mund të them dot se populli do mbështesë Metën pavarësisht numrit të mbledhur. Zgjidhja e vetëm është kompromisi mes palëve', u shpreh Fatos Klosi, ish-kreu i SHISH.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088250637054443
array(1) { ["section"]=> string(127) "tubimi-antiqeveritar-i-2-marsit-fatos-klosi-situata-eshte-shume-e-rende-presidenti-therret-popullin-kunder-kryeministrit-196584" }