“Tufina” prangos 29-vjeçarin, iu gjetën 8 qese heroinë, 2 në dorë, 6 të tjera në timon

Publikuar tek: aktualitet, më 14:57 15-05-2015 “Tufina” prangos 29-vjeçarin, iu gjetën 8 qese heroinë, 2 në dorë, 6 të tjera në timon Foto ilustruese

Një operacion i koduar “Tufina” ka vënë në pranga Emiljan Dervishin , 29 vjeç pas informacioneve se i riu merrej me shitjen e lëndëve narkotike të llojit Heroinë në zonën e Tufinës dhe Shkollës se Bashkuar.

Kapja e tij u bë  rrugën e “Dibrës” përballë “Akademisë Ushtarake Skëndërbej”, ku gjatë kontrollit iu gjetën në dore 2 qese me lëndë narkotike e dyshuar si Heroinë dhe në timonin e bicikletës me të cilën lëvizte iu gjetën dhe 6 qese të tjera.

“Pas kontrollit në shtëpinë e 29-vjeçarit  konstatuan u sekuestruan edhe 120 doza me pluhur ngjyrë bezhë e dyshuar lëndë narkotike e llojit Heroinë me peshë të përgjithshme 38 gram dhe dy armë zjarri e konkretisht,  një armë zjarri pushkë dhjetshe model 56  dhe një armë zjarri tjetër automatik model 56, 150 copë fishekë. U sekuestrua gjithashtu dhe bicikleta tip Mounting bike me te cilën lëvizte në kryerjen e aktivitetit e tij të paligjshmëm”, vijon deklarata e policisë .

Ndërkohë është duke u punuar për identifikimin dhe kapjen e autorëve të tjerë të përfshirë në ngjarje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fshehu 23 milionë euro pasuri, ILDKP kallëzon penalisht Tom Doshin
LGBT para Kryeministrisë: Nuk u mbajtën premtimet, thatë se do iu kishim në krah »
Article Logic
Execution time: 0.011487007141113
array(1) { ["section"]=> string(87) "tufina-prangos-29-vjecarin-iu-gjeten-8-qese-heroine-2-ne-dore-6-te-tjera-ne-timon-11253" }