Tumori i shkatërron fytyrën, 71-vjeçarja në rrezik për jetën

Publikuar tek: bota, më 17:37 13-11-2017 Tumori i shkatërron fytyrën, 71-vjeçarja në rrezik për jetën

Tumori është bërë shkak që një gjyshe 71-vjeçare t'i shkatërrohet fytyra.

Editha Dadores, filloi të kishte dhimbje në hundë katër vjet më parë dhe bëri një vizitë në spital në qytetin ku banonte në Filipine.

Nëna e gjashtë fëmijëve, mori një kurë me liaçe, por tumori filloi të avancojë.  Ajo iu nënshtrua një operacioni në vitin 2015, por pavarësihst ndërhyrjes dhe ilaçeve, tumori u zmadhua dhe i shkatërroi fytyrën.

71-vjeçarja është diagnostikuar me “papilloma e përmbysur”, e njohur si tumor hundës, raporton Daiily Mail, shkruan newsbomb.al.

Mjekët kanë rekomanduar rindërtimin e fytyrës, por kanë paralajmëruar se procedura do të jetë tepër e rrezikshme.

464B97BE00000578-5076783-image-a-10_1510565257980.jpg

 

464B97AC00000578-5076783-image-m-7_1510565193813.jpg

464B978000000578-5076783-image-a-2_1510564669403.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmet 6.5 ballë godet Kosta Rikën, raportohet për të lënduar
Djali i panjohur ndihmon fëmijën me autizëm të qetësohet, foto bëhet virale në internet »
Article Logic
Execution time: 0.011653900146484
array(1) { ["section"]=> string(65) "tumori-i-shkaterron-fytyren-71-vjecarja-ne-rrezik-per-jeten-99418" }