Turistët amerikanë i bashkohen durrsakëve në protestën për Velierën

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:06 17-02-2017 Turistët amerikanë i bashkohen durrsakëve në protestën për Velierën

Një grup turistësh amerikanë të cilët kanë patur mundësinë të shikojnë nga afër artilerinë e zbulimeve të fundit në Torrën Veneciane si dhe muret e hershme të dala në dritë pas gërmimeve, kanë vendosur të protestojnë.

Ndërsa shkrepin “selfie” në Durrësin arkeologjik ata i janë bashkuar qytetarëve nga Durrësi e Tirana për t’i thënë “Jo” Velierës së Vangjush Dakos, aq shumë të kundërshtuar e debatuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12329888343811
array(1) { ["section"]=> string(73) "turistet-amerikane-i-bashkohen-durrsakeve-ne-protesten-per-velieren-68999" }