Turistët amerikanë i bashkohen durrsakëve në protestën për Velierën, ç’po ndodh tani në vendin e zbulimeve

Publikuar tek: kulture-art, më 15:19 16-02-2017 Turistët amerikanë i bashkohen durrsakëve në protestën për Velierën, ç’po ndodh tani në vendin e zbulimeve

Një grup turistësh amerikanë të cilët kanë patur mundësinë të shikojnë nga afër artilerinë e zbulimeve të fundit në Torrën Veneciane si dhe muret e hershme të dala në dritë pas gërmimeve, kanë vendosur të protestojnë.

Ndërsa shkrepin “selfie” në Durrësin arkeologjikë ata presin të nisë protesta e orës 15:30 kur do u bashkohen qytetarëve nga Durrësi e Tirana për t’i thënë “Jo” Velierës së Vangjush Dakos, aq shumë të kundërshtuar e debatuar edhe në dëgjesën e bujshme të ditës së djeshme.

amer.jpg

amer1.jpg

amer2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025470972061157
array(1) { ["section"]=> string(111) "turistet-amerikane-i-bashkohen-durrsakeve-ne-protesten-per-velieren-c-po-ndodh-tani-ne-vendin-e-zbulimeve-68925" }