Turistët e trembur të Turqisë, rrëmbejnë valixhet për ta braktisur pas grushtit të shtetit (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 07:12 17-07-2016 Turistët e trembur të Turqisë, rrëmbejnë valixhet për ta braktisur pas grushtit të shtetit (FOTOT)

Përveç vdekjeve tragjike të civilëve, të plagosurve, trazirave në vend, për Turqinë duket se do ketë edhe një dëm të madh ekonomik. Mijëra turistë po e braktisin pas grushtit të shtetit dhe mijëra të tjerë kanë anulluar pushimet.

Këto janë foto shkrepur në aeroportin e Stambollit, ku duken qartë turistët që nxitojnë për t’u kthyer në shtetet nga kanë mbërritur. Mësohet se gjatë grushtit të shtetit, në Turqi ishin rreth 50 mijë turistë britanikë.

turiste2.jpgturiste3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Erdogan mesazh të prerë SHBA: Nëse jemi partnerë strategjikë, arrestoni dhe ekstradoni Gulenin
Të papublikuara më parë, fotot e autorit të masakrës në Nice »
Article Logic
Execution time: 0.014527082443237
array(1) { ["section"]=> string(101) "turistet-e-trembur-te-turqise-rrembejne-valixhet-per-ta-braktisur-pas-grushtit-te-shtetit-fotot-46848" }