Turistët pushtojnë Venecian, nisin karnavalet

Publikuar tek: bota, më 18:33 19-02-2019 Turistët pushtojnë Venecian, nisin karnavalet

Kur flasim për karnavalet, të parët që na vijnë nëpërmend janë ato të Venecias.

Duket gjatë ditës së sotme, ato kanë çelur siparin e tyre që do të do të vazhdojë për 40 ditë rresht.

Karnavalet do të finalizohen me ballon karakteristike, e cila mbahet ditën e fundit dhe ku të gjithë personazhet me maska do zbresin në shesh.

Venecia gjatë gjithë vitit është e populluar nga turistë nga mbarë bota, por kjo është periudha më e lulëzuar për qytetin historik.

Gondolat e famshme, maskat dhe kostumet janë vetëm disa nga magjitë e karnavaleve.

carnaval-fiesta-veneciana-001.jpg

Venecia-máscaras-carnaval-FB-004.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012564182281494
array(1) { ["section"]=> string(51) "turistet-pushtojne-venecian-nisin-karnavalet-153423" }