Turizmi dhe zhvillimi rural, Voskopoja thith investime nga qeveria (SHIFRA MILIONA EUROSHE)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:24 03-04-2017 Turizmi dhe zhvillimi rural, Voskopoja thith investime nga qeveria (SHIFRA MILIONA EUROSHE)

Një ndër pikat kyçe për turizmin në vendin  tonë, Voskopoja pritet të thithë një sërë investimesh. Këtë e bëri të ditur zv.kryeministri, Niko Peleshi i cili zhvilloi takim me banorë të Voskopojës, duke iu bërë të ditur atyre edhe investimet që qeveria po bën në këtë zonë.

“Ndërhyrja në Voskopojë do të jetë e plotë dhe ne do ta ktheejmë këtë destinacion  në një model të zhvillimit të zonave rrurale dhe atyre turistike në veçanti”- është shprehur Peleshi. Për Niko Peleshin, Voskopoja ofron një turizëm në çdo stinë të vitit- dhe kjo, ka shtuar më tej a- i rrit vlerën e cdo investimi.

“ Plani vendor i miratuar nga Bashkia e Korçës ka një impakt edhe në zonat rurale, duke krijuar mundësi të reja zhvillimi”. 

Ndërkohë Voskopoja po i nënshtrohet rehabilitimit të rrjetit të kanalizimeve, si dhe shtrimit të rrugëve të brendshme me kalldrëm, me një investim prej 4 milionë eurosh.

pe1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Amerikani që ka shëtitur 30 vende të botës, endet nëpër rrugët e Tiranës. Drejtoresha e qendrës: Ishte në gjendje të rënduar
Kontrolloje makinën tënde, pa radhë! Rezervo online! »
Article Logic
Execution time: 0.012726068496704
array(1) { ["section"]=> string(94) "turizmi-dhe-zhvillimi-rural-voskopoja-thith-investime-nga-qeveria-shifra-miliona-euroshe-73936" }