'Turp i madh, ç’qeveri batakcinjsh', Vasili akuza Ramës për makinat: Po përmirësojnë xhepin e kryeministrit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:12 12-02-2019 'Turp i madh, ç’qeveri batakcinjsh', Vasili akuza Ramës për makinat: Po përmirësojnë xhepin e kryeministrit

Kreu i grupit të LSI, Petrit Vasili akuzoi kryeministrin Edi Rama lidhur me importin e makinave që duhet të hyjnë në vend.

Referuar deklarates së djeshme të Ramës se do të dëgjohen grupet e interesit pas shqetesimit për masën ndaluese për shkak të ndotjes, Vasili thotë se pas kësaj qendrojnë të tjera interesa.

'Edi Rama vuri ndalimin e hyrjes së makinave para vitit 2008 dhe tha se ato shkatërronin mjedisin.

Tani na thotë se do ta rishohë vendimin se i kanë ardhur ca ankesa në portal.

Po tani nuk e dëmtojnë me mjedisin??? Apo tani përmirsojnë xhepin e kryeministrit me ndonjë rryshfet të majmë', shkruan Vasili.

Postimi i Vasilit:

Pazari i Edi Rames me makinat !?

Edi Rama vuri ndalimin e hyrjes se makinave para vitit 2008 dhe tha se ato shkaterronin mjedisin.

Tani na thote se do ta rishohe vendimin se i kane ardhur ca ankesa ne portal.

Po tani nuk e demtojne me mjedisin??? Apo tani permirsojne xhepin e kryeministrit me ndonje rryshfet te majme.

Turp i madh,ç’qeveri batakcinjsh eshte kjo.

Po tere ata qytetare,qe u demtuan nga ky vendim dhe blene nga halli makina me te shtrenjta se cfare ju mbante xhepi.

Apo atehere ishte pazari me te tjera grupe qe shisnin makina.

Jua moren atyre leket ne ate kohe dhe tani u kthyen qe te marrin keto te tjerat me grupe te tjera.

Ne fund te fundit qytetari i peson te gjitha.

Bashkeqeverisja me qytetaret eshte bashkesia e hajduterise kunder qytetareve.

Ne 16 shkurt kunder kesaj hajduterie te perditshme.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0049750804901123
array(1) { ["section"]=> string(109) "turp-i-madh-c-qeveri-batakcinjsh-vasili-akuza-rames-per-makinat-po-permiresojne-xhepin-e-kryeministrit-152473" }