Turp! Shtabi i Dakos shpërndan një fletë votimi ku Grida Duma konsiderohet…Kurvë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:21 23-06-2015 Turp! Shtabi i Dakos shpërndan një fletë votimi ku Grida Duma konsiderohet…Kurvë Postimi anetarit te shtabit elektoral të Dakos

Kufijtë e skandalit të fyerjes dhe sharjeve tejkalohen pikërisht në qytetin e Durrësit. Stafi që punon me kryetarin aktual të Bashkisë dhe kandidatin për një mandat të tretë Vangjush Dako, poston një fletë votimi që pretendon se është e ZAZ 22, ku në vend të votës për zonjën Duma, është shkruar fjala “Kurvë”.

“Votë e vlefshme sipas PD në ZAZ 22…Me lot”, shkruajnë njerëzit e shtabit të Dakos, duke dashur që në fund të procesit të numërimit të denigrojnë tërësisht figurën e kundërshtares.

Për Grida Dumën thanë e shkruan shumë para dhe gjatë fushatës. I sajuan divorcin me bashkëshortin, e përfolën si dashnore, i sajuan foto plazhi, kur ndërkohë kishte kundërshtare…Të gjitha këto i bënë me emra anonimë dhe që nuk dilnin kurrë në skenë.

Ndërkohë, dalja e këtij fakti nga shtabi i Dakos, duket se i vu vulën mënyrës sesi fyhet dhe kërkohet të intimidohet kundërshtari. E këtu, nuk është fjala për lëvizje feministe. Eshtë fjala për një reagim kolektiv të përgjegjshëm të shoqërisë. Sepse në fakt, ky është një turp.

Turp të cilin, stafi i Dakos e ka kuptuar gjersa postimi pas denoncimit nga newsbomb.al është fshirë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Valle me flamurin e PD-së dhe motive të veriut për fitoren e Mziut në Kamëz (Video)
Fier, kompania e kontraktuar nga Bashkia abuzon me parkingjet, Prokuroria nis hetimet »
Article Logic
Execution time: 0.012491941452026
array(1) { ["section"]=> string(85) "turp-shtabi-i-dakos-shperndan-nje-flete-votimi-ku-grida-duma-konsiderohet-kurve-14451" }