TURP! Zhgarravitet keq muri i kalasë së Tiranës, revoltohet së tepërmi studiuesi

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:25 12-08-2016 TURP! Zhgarravitet keq muri i kalasë së Tiranës, revoltohet së tepërmi studiuesi

Një gjest i turpshëm por jo i paprecedentë. Muri i kalasë së Tiranës është mbushur me zhgarravina dhe kjo në foto është më e fundit.

Studieuesi dhe restauratori Frederik Stamati është revoltuar duke kujtuar me të drejtë se kalaja vizitohet nga turistët.

“Një zhgarravine masive iu shtua disa ditë më parë zhgarravinave të mëpareshme të murit të kalasë së Tiranës. Dhe çojnë andej turistët të shohin mrekullitë tona....”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017938137054443
array(1) { ["section"]=> string(84) "turp-zhgarravitet-keq-muri-i-kalase-se-tiranes-revoltohet-se-tepermi-studiuesi-49510" }