Turqi, aeroplani Airbus A300 fundoset në detin Egje (Video)

Publikuar tek: bota, më 21:46 06-06-2016 Turqi, aeroplani Airbus A300 fundoset në detin Egje (Video)

Turqia ka fundosur një aeroplani Airbus A300 në fundtë Detit Egje, në një përpjekje për ta kthyer atë në atraksion turistik.

Aeroplani 47 ton ishte blerë nga një kompani turke për 64,295 paund, dhe pas çmontimit të pjesëve kryesore u vendos që të “varrosej” në fund të detit. Turqia shpreson që aeroplani gjigand do të shndërrohet në një fole për ekosistemin nënujor, duke tërhequr më shumë turistë që praktikojnë sportin e zhytjes.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011225938796997
array(1) { ["section"]=> string(62) "turqi-aeroplani-airbus-a300-fundoset-ne-detin-egje-video-42664" }