Turqi, shkon në 277 numri i viktimave nga koronavirusi (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 19:16 01-04-2020 Turqi, shkon në 277 numri i viktimave nga koronavirusi (SHIFRAT)

Turqia është ndër 10 vendet më të prekura në të gjithë botën, nga koronavirusi.

Ditën e fundit janë regjistruar 2148 raste të reja, me një total prej 15.679 të infektuarish.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit janë shënuar 63 viktima, duke e çuar në 277 numrin total të jetëve të humbura.

Janë 333 të shëruar gjithsej, dhe 847 pacientë në gjendje kritike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091021060943604
array(1) { ["section"]=> string(68) "turqi-shkon-ne-277-numri-i-viktimave-nga-koronavirusi-shifrat-200965" }