Turqia acaron marrëdhëniet me Hollandën, ç’ndodhi sot në konsullatë (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 12:47 14-03-2017 Turqia acaron marrëdhëniet me Hollandën, ç’ndodhi sot në konsullatë (FOTO)

Tensionet mes Turqisë dhe Holandës janë përshkallëzuar pasi kjo e fundit ia ndaloi ministres turke për Çështje Familjare hyrjen në Konsullatën turke në Roterdam, e cila pritej që të mbante një fjalim fushate për referendumin e 16 prillit.

Një person ende i paidentifikuar ka hequr flamurin holandez dhe ka vendosur atë turk në Konsullatën e Holandës në Stamboll. Mediat turke raportojnë se vazhdojnë protestat para Konsullatës holandeze, ndërsa policia e ka rrethuar ndërtesën.

Ndërkohë, zëvendëskryeministri Numan Kurtulmus tha se ambasadori holandez nuk do të lejohet që të kthehet në Ankara, dhe diskutimet politike të nivelit të lartë janë pezulluar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet tuneli sekret i drogës, me sistem hekurudhor, ndriçim dhe ventilim (VIDEO)
Rikthehet dimri me acarë e furtunë bore, 34 makina përplasen në autostradë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013266086578369
array(1) { ["section"]=> string(77) "turqia-acaron-marredheniet-me-hollanden-c-ndodhi-sot-ne-konsullate-foto-71855" }