Turqia arreston tre persona, të dyshuar për lidhje me ngjarjet e Parisit javën e kaluar

Publikuar tek: bota, më 12:30 21-11-2015 Turqia arreston tre persona, të dyshuar për lidhje me ngjarjet e Parisit javën e kaluar Arrestime te meparshme ne Turqi si te dyshuar te ISIS

Autoritetet turke kanë arrestuar tre persona që dyshohen se kanë lidhje me sulmin e ISIS që ndodhi javën e kaluar në Paris. 

Zyrtarët turq i thanë agjencisë turke të lajmeve Anadolu të shtunën se tre personat e dyshuar kanë lidhje me sulmin e Parisit. Ende nuk bëhen të ditura informacione të tjera për të dhënat e të arrestuarve dhe roli i tyre në ngjarjet e Parisit.

Mediat turke raportojnë që policia ka ndaluar njërin prej tyre në një hotel në Antalya. 29 vjeçari belg me origjinë marokene dyshohet se ka lidhje me ngjarjet e Parisit ku u vranë 130 persona. Dy të tjerët, që thuhet se janë sirianë, po pyeten lidhur me ndihëm që I kanë dhënë 29 vjeçarit për të kaluar në Turqi. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013819932937622
array(1) { ["section"]=> string(92) "turqia-arreston-tre-persona-te-dyshuar-per-lidhje-me-ngjarjet-e-parisit-javen-e-kaluar-25962" }