Turqia i dërgon ndihma mjekësore Italisë: Solidaritet me aleatin tonë të NATO

Publikuar tek: bota, më 19:34 01-04-2020 Turqia i dërgon ndihma mjekësore Italisë: Solidaritet me aleatin tonë të NATO Ndihma mjekësore turke për Italinë

Turqia ka dërguar sot drejt Italisë avionë me ndihma, kryesisht pajisje mjekësore për luftën kundër koronavirusit.

Turqia i është përgjigjur kështu thirrjes së Italisë për ndihmë përmes Aleancës së Atlantikut Verior (NATO).

“Turqia i përgjigjet thirrjes së Italisë për ndihmë mjekësore përmes NATO në luftë kundër COVID19.

Avionët tanë me ngarkesat dorëzuan maska, veshje dhe lëng dezinfektimi. Turqia qëndron në solidaritet me aleaten e NATO Italinë në këto periudha të vështira. WeAreNATO”, shkruan Ministria e Jashtme Turke.

sdgswgws3eghhdfh.jpg

szdgfasdgfasegweg.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0085291862487793
array(1) { ["section"]=> string(83) "turqia-i-dergon-ndihma-mjekesore-italise-solidaritet-me-aleatin-tone-te-nato-200968" }