Turqia i thotë Rusisë "mos luaj me zjarrin"

Publikuar tek: bota, më 14:50 27-11-2015 Turqia i thotë Rusisë

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, ka thënë se nuk dëshiron të përkeqësojë marrëdhëniet mes vendit të tij dhe Rusisë, por e ka paralajmëruar Putin që “të mos luajë me zjarrin”.

Erdogan tha se është i gatshëm të takohet “ballë për ballë” me presidentin rus Putin javën tjetër në Paris.

Komentet e presidentit turk erdhën pasi Rusia i quajti “plehra” deklaratat e Erdogan se “nuk do të qellonte avionin nëse do e dinin se ishte rus”. Putin ka akuzuar edhe SHBA-të se i kanë dhënë Turqisë infomracione sekrete për trajektoren e avionit rus.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012854099273682
array(1) { ["section"]=> string(47) "turqia-i-thote-rusise-mos-luaj-me-zjarrin-26410" }