Turqia liron 38 mijë të burgosur që të hapë më shumë vende për pjesëmarësit në grushtin e shtetit

Publikuar tek: bota, më 10:26 17-08-2016 Turqia liron 38 mijë të burgosur që të hapë më shumë vende për pjesëmarësit në grushtin e shtetit

Turqia ka lëshuar një dekret për lirimin e plot 38 mijë të burgosurve pas mbipopullimit të burgjeve që pas tentativës së grushtit të shtetit.

Vendimi është marë për të hapur më shumë vende në burgjet turke për pjesëmarësit e grushtit të shtetit në fillim të korrikut. Përveç ushtarakëve, mijëra gjykatës, prokurorë dhe mësimdhënës janë arrestuar me akuzën e pjesëmarrjes në grushtin e shtetit për të rrëzuar qeverinë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012060165405273
array(1) { ["section"]=> string(103) "turqia-liron-38-mije-te-burgosur-qe-te-hape-me-shume-vende-per-pjesemaresit-ne-grushtin-e-shtetit-49972" }