Turqia në alarm, ISIS paralajmëron sulme më 19 maj

Publikuar tek: bota, më 18:12 16-05-2016 Turqia në alarm, ISIS paralajmëron sulme më 19 maj

Policia turke ka dhënë një paralajmërim të fshehtë se më 19 maj vendi do të sulmohet nga ISIS.

Një dokumet i siguruar nga ‘DailyNews’ bën me dije se vendi do të sulmohet gjatë festimeve në Ditën e Rinisë dhe Sportit.

Turqia prej kohësh ka rënë pre e sulmeve si të ISIS ashtu edhe të Partisë së Kurdistanit, e cila cilësohet si terroriste prej Erdoganit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012312889099121
array(1) { ["section"]=> string(55) "turqia-ne-alarm-isis-paralajmeron-sulme-me-19-maj-40613" }