Turqia SFIDON sërish Greqinë, lëshon 87 anije në Egje dhe Mesdhe për stërvitje

Publikuar tek: bota, më 09:19 23-02-2021 Turqia SFIDON sërish Greqinë, lëshon 87 anije në Egje dhe Mesdhe për stërvitje

Mediat greke shkruajnë se Turqia po provokon sërish, pasi po planifikon një stërvitje të quajtur "Atdheu i Kaltër" nga 25 shkurti deri më 7 mars në Egje dhe Mesdhe.

Siç është njoftuar, 87 anije të Marinës Turke dhe Rojës Bregdetare, 27 aeroplanë, 12 helikopterë, F-16, F-4, si dhe forca amfibi do të nisen për në Egje dhe Mesdhe.

"Në të njëjtën kohë, shtypi turk është ngritur kundër vendit tonë, me rastin e mbërritjes së afërt të forcave amerikane në Evros. Anijet e transportit amerikan që mbajnë helikopterë dhe automjete të blinduara, disa prej të cilave do të qëndrojnë në Greqi për stërvitje, pritet të mbërrijnë në portin e Alexandroupolis.

Në këtë kontekst, në faqen e parë të Yeni Safak thuhet "Për kë është kjo përgatitje?", Ndërsa Hurriyet boton një artikull "Zbarkimi i forcave Amerikane në Aleksandropolis",- shkruajnë mediat greke.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Futen në GREVË mjekët në Greqi, kanë një listë me kërkesa për Ministrinë e Shëndetësisë
Covid-19 mund të shkaktojë rënien e flokëve? Do të habiteni se çfarë zbuloi studimi më i fundit në Kinë »
Article Logic
Execution time: 0.013102054595947
array(1) { ["section"]=> string(84) "turqia-sfidon-serish-greqine-leshon-87-anije-ne-egje-dhe-mesdhe-per-stervitje-239876" }