Turqia shënon numrin më të LARTË të viktimave që nga fillimi i pandemisë, ALARMANTE shifrat dhe në Itali, qindra viktima në 24 orë

Publikuar tek: bota, më 19:47 05-12-2020 Turqia shënon numrin më të LARTË të viktimave që nga fillimi i pandemisë, ALARMANTE shifrat dhe në Itali, qindra viktima në 24 orë Foto ilustruese

Turqia ka shënuar sot numrin më të lartë të viktimave në valën e dytë të pandemisë, me 196 vdekje.

Numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 14,705. Po ashtu Turqia regjistroi edhe 31,896 raste të reja, përfshirë ato asimptomatike, në 24 orët e fundit.

Italia në 24 orët e fundit ka regjistruar  662 viktima e 21.052 të infektuar nga Covid-19. Numri i të infektuarve aktivë për sot është 754.169.

Dita e sotme ka shënuar  23.023 të shëruar më shumë e numri i përgjithshëm i tyre ka arritur në 896 308.

Në repartet e terapisë intesive numri i pacientëve është aktualisht 3517 të infektuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kompania kineze merr me qira për 99 vite ishullin australian, banorët protestojnë: Duan të na dëbojnë, kërkojnë të sjellin vetëm turistë nga Kina
Paralajmërimi i frikshëm i OKB-së: Në vitin 2021 bota rrezikohet nga një katastrofë humanitare »
Article Logic
Execution time: 0.012001037597656
array(1) { ["section"]=> string(135) "turqia-shenon-numrin-me-te-larte-te-viktimave-qe-nga-fillimi-i-pandemise-alarmante-shifrat-dhe-ne-itali-qindra-viktima-ne-24-ore-230302" }