Turqia thërret ambasadorin gjerman pas parodisë kundër Erdoganit

Publikuar tek: bota, më 13:42 29-03-2016 Turqia thërret ambasadorin gjerman pas parodisë kundër Erdoganit

Turqia ka thirrur ambasadorin gjerman për të protestuar kundër një kënge parodi kundër presidenit Rexhep Taip Erdogan, e transmetuar në televizionin gjerman.

“Ne e thirrëm ambasadorin për të protestuar kundër transmetimit që ne e dënojmë”, tha në kushte anonimati një zyrtar turk për “AFP”.

Kënga kundër Erdoganit është rreth 2 minuta e gjatë dhe u transmetua në televizionin “NDR”.

Erdowie, Erdowo, Erdogan

Një gazetar shkruan diçka që Erdogan nuk e pëlqen

Dhe të nesërmen ai përfundon në burg”, thuhet në këngë ndërsa më tej vijon:

Ai i urren kurdët si murtaja

Dhe preferon t’i bombardojë ata më shumë se vëllezërit fetar të Shtetit Islamik”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013487815856934
array(1) { ["section"]=> string(70) "turqia-therret-ambasadorin-gjerman-pas-parodise-kunder-erdoganit-36306" }