Turqia vendos: Shtëpia e Gylenit do shndërrohet në tualet publik

Publikuar tek: bota, më 08:05 28-07-2016 Turqia vendos: Shtëpia e Gylenit do shndërrohet në tualet publik Gylen dhe Erdogan, në kohët kur raportet e tyre ishin miqësore

Turqia merr vendimin më të fundit, atë të kthimit të shtëpisë së klerikut Gylen në tualet publik.

Mediet turke raportojnë se pas kërkesave të shumta, shtëpia e Gylenit do shndërrohet në nevojtore.

Nga ana tjetër, librat e rivalit politik të Gylenit janë hedhur në rrugë dhe lumenj, që pas puçit të shtetit, një nga shkaktarët e të cilit dyshohet të jetë kleriku.

Dy ditë më parë në Turqi u arrestua edhe një pedagog shqiptar, si i implikuar në Lëvizjen Gylen, Marjus Hoxha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet bosi miliarder i Ibizës, dyshime të forta për trafik armësh (FOTO dhe VIDEO)
Obama: Clinton zgjidhja e duhur për Shtëpinë e Bardhë, duhet të zgjedhni mes shpresës dhe frikës »
Article Logic
Execution time: 0.011604070663452
array(1) { ["section"]=> string(69) "turqia-vendos-shtepia-e-gylenit-do-shnderrohet-ne-tualet-publik-47959" }