Tusk: Çfarë nuk na vret, na bën më të fortë

Publikuar tek: bota, më 09:21 24-06-2016 Tusk: Çfarë nuk na vret, na bën më të fortë

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk pas referendumit të Britanisë së Madhe , ku qytetarët votuan për të dalë nga Bashkimi Evropian ai tha “Çfarë nuk na vret, na bën më të fortë.”

Tusk shprehu bindjen se Bashkimi Evropian ka të ardhme dhe paralajmëroi se nuk duhet të ketë “reagim histerik” pas referendumit dhe vuri në dukje se Bashkimi Evropian.

 “Sot, në emër të 27 liderëve, mund të them se ne jemi të vendosur për të ruajtur unitetin tonë si 27 shtete anëtare”, tha Tusk në Bruksel, duke shtuar se ky është “një moment historik, por sigurisht jo moment i reagime histerike”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Martin Schulz: Dalja e Britanisë, lajm i trishtë për BE-në
Trump: Britanikët rimorën vendin e tyre, dalja nga BE madhështore »
Article Logic
Execution time: 0.010770082473755
array(1) { ["section"]=> string(47) "tusk-cfare-nuk-na-vret-na-ben-me-te-forte-44449" }