Tym i zi në Vatikan, çfarë ka ndodhur pranë Kishës Katolike Romake

Publikuar tek: bota, më 07:33 02-06-2017 Tym i zi në Vatikan, çfarë ka ndodhur pranë Kishës Katolike Romake

Tronditet Vatikani. Shëllunga tymi të zi kanë veshur qiellin e zonës duke shkaktuar panik të madh tek banorët.

Tym i zi ka dalë nga një ndërtesë që ndodhet pranë selisë së Kishës Katolike Romake.

Në rrjetet sociale janë shpërndarë foto dhe video të tymit që ka “pushtuar” qiellin e Vatikanit. Dëshmitarët raportojnë se dëgjuan një shpërthim, por nuk dihet ende nga se është shkaktuar. 

Paraprakisht dyshohet që zjarri të jetë shkaktuar nga ndonjë pakujdesi. Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie dhe zjarrfikëse. 

 

tttt-1496380258-1803434.png

 

t-1496380247-4042714.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi terrorist në Filipine, shkon në 36 numri i viktimave në resortin turistik
Besimtarët shtrojnë iftar “para syve” të Trump, shenjë proteste për politikat antimyslimane të Presidentit »
Article Logic
Execution time: 0.0098109245300293
array(1) { ["section"]=> string(71) "tym-i-zi-ne-vatikan-cfare-ka-ndodhur-prane-kishes-katolike-romake-80909" }