U afrua me bujë te Real Madrid, Zidan merr vendimin për të ardhmen e sulmuesit

Publikuar tek: sport, më 16:17 23-10-2019 U afrua me bujë te Real Madrid, Zidan merr vendimin për të ardhmen e sulmuesit

Brahim Diaz ishte një nga lojtarët që u afrua me bujë gjatë merkatos së janarit nga Manchester City te Real Madird.

Sulmuesi spanjoll firmosi një kontratë 6-vjeçare me klubin madrilen që e bleu për 15 milionë euro.

 Por siç duket trajneri Zidan nuk është bindur nga paraqitjet e tij dhe ka marrë vendim që 19-vjeçari të shitet në merkaton e ardhshme. Në këtë kampionat Brahim Diaz ka luajtur vetëm 8 minuta ç’ka tregon që Zidan nuk beson te ai dhe tashmë është marrë vendimi për largimin e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023920059204102
array(1) { ["section"]=> string(84) "u-afrua-me-buje-te-real-madrid-zidan-merr-vendimin-per-te-ardhmen-e-sulmuesit-183207" }