U aksidentua rrugës për te shkolla e të birit, gruaja zgjohet pas 27 vitesh në koma

Publikuar tek: bota, më 15:36 23-04-2019 U aksidentua rrugës për te shkolla e të birit, gruaja zgjohet pas 27 vitesh në koma

Një grua nga Emiratet e Bashkuara Arabe është zgjuar nga koma pas 27 vitesh.

Munira Abdulla ishte 32 vjeçe kur pësoi një traumë të dëmtimit të trurit pasi makina me të cilën udhëtonte ishte goditur nga një autobus.

Por vitin e kaluar, pas rehabilitimit në Gjermani, ajo filloi të fliste nga pak ndërsa përpiqej të thërriste djalin Omar pasi e dëgjoi duke argumentuar në dhomën e saj të spitalit.

Tani ajo është në gjendje të lutet dhe të bisedojë me të dashurit e saj.

Ditën e aksidentit ajo ishte në shkollën e djalit për të marrë Omarin dhe familja po udhëtonte me makinë drejt shtëpisë, kur u goditën nga një autobus.

Ndërsa autobusi e goditi, Abdulla u hodh mbi djalin e saj për ta mbrojtur atë nga përplasja. Ndërsa ajo pësoi një goditje të rëndë në kokë, djali shpëtoi vetëm me një plagë jo të rrezikshme për jetën.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026803970336914
array(1) { ["section"]=> string(89) "u-aksidentua-rruges-per-te-shkolla-e-te-birit-gruaja-zgjohet-pas-27-vitesh-ne-koma-161554" }