U akuzua për ndihmë në trafikun e drogës, gjykata jep vendimin për ish-shefin e policisë Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:33 19-04-2017 U akuzua për ndihmë në trafikun e drogës, gjykata jep vendimin për ish-shefin e policisë Vlorë

Gjykata e Lartë ka lënë në “arrest shtëpie”  ish shefin e Policisë së Vlorës Gani Abazin.

Abazi u arrestua në fillim të shkurtit me akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe dekonspirimit të operacioneve në Tepelenë e Vlorë për llogari të grupeve kriminale.

Gjykata e Lartë rrëzoi masën e sigurisë arrest me burg dhënë ndaj Abazit, duke caktuar ndaj tij masën e arrestit në shtëpi. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vlora noton nën ujë, pamjet alarmante nga qyteti bregdetar
Korçë, sekuestrohen 23 thasë lëndë narkotike, arrestohen 2 shtetas »
Article Logic
Execution time: 0.010759115219116
array(1) { ["section"]=> string(99) "u-akuzua-per-ndihme-ne-trafikun-e-droges-gjykata-jep-vendimin-per-ish-shefin-e-policise-vlore-75697" }