U akuzua se nuk kuptoi talljen, Eni Vasili publikon sms me Lulzim Bashën (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:40 19-03-2020 U akuzua se nuk kuptoi talljen, Eni Vasili publikon sms me Lulzim Bashën (FOTO) Edi Rama-Lulzim Basha-Eni Vasili

Gazetarja Eni Vasili ka qenë pjesë e një situate jo të këndshmë, pasi në celularin e saj ka ardhur një sms që gazetarja pretendonte se kishte ardhur nga kreu i PD, Lulzim Basha.

Në mesazh thuhej: "Eni, pyeteni Kryeministrin, a është i gatshëm të largohet dhe të më hapë rrugën të marr drejtimin e qeverisë?"

Kjo shkaktoi çudi të dëgjuesit dhe te vetë gazetarja, ndërsa nuk munguan edhe komentet ironizuese të Kryeministrit Rama.

Gazetarja u akuzua se nuk e kuptoi që ajo sms ishte vetëm një tallje, por Eni Vasili ka vendosur ta publikojë vetë sms-në e dërguar në celularin e saj, për të hequr të gjitha dyshimet.

Pas mesazhit të parë në celularin e gazetares ka ardhur edhe një mesazh tjetër, këtë herë nga vetë Lulzim Basha, i cili i shkruan se nuk e ka dërguar ai mesazhin e parë, por duhet të shikojë te ekipi i propagandës së Kryeministrit.

Fotoja e publikuar nga gazetarja tregon se çfarë shkruhet në mesazhin që u komentua gjatë.

Mesazhi në celularin e Eni Vasilit:

90617009_2462337737409988_6545840449016299520_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Petro Koci: SMS e Bashës për Edi Ramën në emision? U ngatërrua kreu i opozitës, u mësuan me punë babalesh (DEKLARATA DHE SMS-të)
'Vetëndërgjegjësim mbetet ende i çalë', mjeku infeksionist bën apel: Shuplakat ndaj politqenërve do të kemi mundësi t'i përdorim në zgjedhje, e vetmja PPP... »
Article Logic
Execution time: 0.011928796768188
array(1) { ["section"]=> string(83) "u-akuzua-se-nuk-kuptoi-talljen-eni-vasili-publikon-sms-me-lulzim-bashen-foto-199194" }