U anulua prej akuzave ndaj Thaçit dhe Veselit, Grenell publikon datën: Ja kur do takohen liderat e Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë

Publikuar tek: rajon, më 07:35 14-08-2020 U anulua prej akuzave ndaj Thaçit dhe Veselit, Grenell publikon datën: Ja kur do takohen liderat e Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë Grenell

I dërguari i posaçëm i Presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell tha se udhëheqësit e dy vendeve do të takohen në Shtëpinë e Bardhë më 2 shtator.

“Ne jemi të lumtur të lajmërojmë se liderat e Kosovës dhe Serbisë do të trakohen në Shtëpinë e Bardhë për bisedime më 2 shtator”, shkruan Grenell

Fillimisht takimi ishte planifikuar më 27 qershor, por dështoi për shkak se Prokuroria e Hagës, publikoi njoftimin për ngritjen e akuzave ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Kadri Veseli, si të dyshuar për krime kundër njerëzimit dhe krime lufte, gjatë luftës.

Ambasadori Grenell e bëri njoftimin për takimin më 2 shtator, në Twitter, por pa dhënë detaje të tjera.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010525941848755
array(1) { ["section"]=> string(144) "u-anulua-prej-akuzave-ndaj-thacit-dhe-veselit-grenell-publikon-daten-ja-kur-do-takohen-liderat-e-kosoves-dhe-serbise-ne-shtepine-e-bardhe-217072" }