U arratisën nga burgu i sigurisë së lartë, publikohen FOTOT e dy shqiptarëve

Publikuar tek: aktualitet, më 15:02 02-01-2019 U arratisën nga burgu i sigurisë së lartë, publikohen FOTOT e dy shqiptarëve

Mediat greke kanë publikuar fotot e dy shqiptarëve të cilët u arratisën nga burgu i sigurisë së lartë në Koridhalo të Athinës.

Bëhet e ditur se dy shqiptarët e arratisur janë Elvis Pepa dhe Leonard Pepa.

Ata ishin dënuar për vjedhje dhe grabitje ndaj të moshuarve. Dy shqiptarët janë arratisur mbrëmë në darkë por sot në mëngjes është vënë re mungesa e tyre.

Shqiptarët vuanin dënimin në sektorin D të burgut. Sipas policisë greke shqiptarët kanë prerë hekurat e dritares, kanë dalë në “zonën e vdekur” dhe janë varur me litarë në pjesën e jashtme të murit të burgut duke arritur të arratisen.

Policia ka nisur kërkimet për gjetjen e tyre ndërsa hetimet i ka marre përsipër Ministria greke e Drejtësisë.

 

 

egkl01.jpgegkl02.jpg

 

 

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KREU I BASHKISE SË VLORËS kërkon nga vlonjatët: Kur ju zgjidhim punët, na thoni ndonjëherë FALEMNDERIT (Si e feston Dritan Leli ndryshimin e viteve)
Mbytet peshkatari në Pogradec, polumbarët ndërpresin kërkimet (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.012234926223755
array(1) { ["section"]=> string(82) "u-arratisen-nga-burgu-i-sigurise-se-larte-publikohen-fotot-e-dy-shqiptareve-147275" }