U arrestua gabimisht për shkrumbimin e rezidencës së tij 500 vjeçare, multi-miliarderi vret veten dy muaj më pas

Publikuar tek: bota, më 19:27 19-06-2017 U arrestua gabimisht për shkrumbimin e rezidencës së tij 500 vjeçare, multi-miliarderi vret veten dy muaj më pas

Bankieri multi-milioner, 69 vjeç, i cili u arrestua me dyshimin për djegien e shtëpisë së tij vret veten dy muaj pas zjarrit.

 Një austriak, i cili u mor në pyetje nga policia pasi prona e tij është djegur, ka bërë vetëvrasje.

Bankier i investimeve Michael Treichl mori jetën e tij të premten dy muaj pasi rezidenca e tij Parnham House mansion in Dorsetishte ishte gërmuar nga zjarri.

Prona 500-vjeçare ishte një nga pallatet më të vjetra në qark dhe historikisht më e rëndësishmja në Britani të Madhe.

Treichl la Vienën në vitin 2001 për ta bërë atë shtëpinë e tij dhe Mbretërinë e Bashkuar qendrën e veprimtarisë së tij të biznesit.

Ai u arrestua pas flakës, por u lirua pa u akuzuar. Treichl, 69 vjeç, i la të vetëm fëmijët e tij, Max, 17 vjeç dhe Charlotte, 15 vjeç, Carlo, 21 dhe Sofje, 26 vjeç.

Spekulimet po rriteshin në qarqet financiare që biznesi i tij i fondit të gardhit ishte në vështirësi dhe kishte frikë se do të humbiste stilin e jetesës së shkëlqyer që gëzonte.

Një zëdhënës i familjes tha: "Michael Treichl trishtim vdiq të premten, më 16 qershor, duke vuajtur nga depresioni i rëndë.

fgdgfdgfdgfdg.jpg

vbcvbcbcbc.jpg

bcvbcvbcvb_copy.jpg

418CC4EF00000578-4617824-Pernham_House_was_where_American_commanders_drew_up_plans_for_th-a-50_1497880906873.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rusia paralajmëron SHBA-në: Nuk do tolerojmë asnjë shkelje të hapsirës ajrore
Përplas këmbën teksa lëviz mobiljet, bima vdekjeprurëse dhe e rrallë gati sa nuk i merr jetën 81 vjeçarit »
Article Logic
Execution time: 0.013518810272217
array(1) { ["section"]=> string(117) "u-arrestua-gabimisht-per-shkrumbimin-e-rezidences-se-tij-500-vjecare-multi-miliarderi-vret-veten-dy-muaj-me-pas-83065" }