U arrestua për pasaportë false, paguan 1.6 milion dollarë dhe del nga burgu ylli Ronaldinjo

Publikuar tek: sport, më 12:21 08-04-2020 U arrestua për pasaportë false, paguan 1.6 milion dollarë dhe del nga burgu ylli Ronaldinjo

Ish ylli i Barcelonës Ronaldinho është liruar nga burgu i Paraguait pas 32 ditësh pasi u arrestua për dokumentacione të falsifikuara.

Ronaldinho Gaucho do të lirohet nga burgu së bashku me vellain e tij Roberto de Assis pasi paguan me kusht 1.6 milion dollarë. 40-vjeçari është vendosur në arrest shtëpie së bashku me vëllain e tij dhe po hetohen për përdorim dokumentacionesh të rreme.

Ai është urdhëruar të kalojë muajt e mbetur nga dënimi, në arrest shtëpie në hotelin luksoz Palmaroga në Asuncion.

Legjenda e Brazilit është vënë në pranga në Paraguai, pasi kishte përdorur dokumente false për të hyrë në vendin e Amerikës së Jugut.

92701087_281033969554837_554506623242993664_n.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094711780548096
array(1) { ["section"]=> string(97) "u-arrestua-per-pasaporte-false-paguan-1-6-milion-dollare-dhe-del-nga-burgu-ylli-ronaldinjo-201850" }