U arrestuan 4 ditë më parë me drogë e 5000 EURO cash, do t'ju habisë vendimi i gjykatës për 2 të rinjtë shqiptarë

Publikuar tek: bota, më 13:43 20-03-2018 U arrestuan 4 ditë më parë me drogë e 5000 EURO cash, do t'ju habisë vendimi i gjykatës për 2 të rinjtë shqiptarë Eurot e sekuestruara të shqiptarëve

U arrestuan ditën e premte në San Benedeto në Itali, por ditën e djeshme, dy 23 vjeçarë shqiptarë kanë lënë qelitë e paraburgimit në shtetin fqinjë.

Ndaj njërit prej tyre, u vendos masa e sigurisë arrest shtëpie, ndërsa për tjetrin, nuk u ngrit asnjë akuzë.

Karabinierët e San Benedetos në Tronto arrestuan shqiptarët pasi u gjetën 1 kile heroinë. Pasi kanë parë makinën, karabinierët bënë kontrollin dhe poshtë sediljes së pasagjerit, gjetën drogën. Më pas, në kontrollin e shtepisë kanë gjetur 20 gramë marijuanë, material për të konfeksionuar mallin dhe me shumë se 5000 euro cash.

Droga, paratë dhe gjithë materialet e tjera janë vënë në sekuestro, ndërsa 23 vjecarët u arrestuan dhe u cuan në burgun e Marino del Tronto. Vetëm dje gjykata I la të lirë të dy shqiptarët.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012248992919922
array(1) { ["section"]=> string(119) "u-arrestuan-4-dite-me-pare-me-droge-e-5000-euro-cash-do-t-ju-habise-vendimi-i-gjykates-per-2-te-rinjte-shqiptare-113888" }