U bllokuan në det, shpëtohen 1300 pasagjerë

Publikuar tek: bota, më 10:35 24-03-2019 U bllokuan në det, shpëtohen 1300 pasagjerë

Rreth 1300 pasagjerë të bllokuar në një anije udhëtimi jashtë bregut perëndimor të Norvegjisë u shpëtuan nga ekipet e shpëtimit pas një pune intensive gjatë gjithë natës së të shtunës.

Autoritetet thonë se në qarkun e More og Romsdal anija pësoi defekt me motorin dhe të gjithë personat që ishin në bord u evakuuan në breg.

Agjencia e Shpëtimit të Detit në Norvegji deklaroi se anija “Viking Ship” e cila zotërohet nga “Viking Ocean Crusies”, dërgoi një sinjal alarmi mes dallgëve të larta dhe erërave të forta.

Pas këtij sinjali pesë helikopterë dhe disa anije shpëtimi u thirrën për shpëtim.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013141870498657
array(1) { ["section"]=> string(49) "u-bllokuan-ne-det-shpetohen-1300-pasagjere-157664" }