U cilësua si një nga talentet më të mëdhenj, Renato Sanches dështon te Swansea City

Publikuar tek: sport, më 22:14 15-12-2017 U cilësua si një nga talentet më të mëdhenj, Renato Sanches dështon te Swansea City

Sipas rapotimeve të fundit pritet që mesfushori i Bayern Munich Renato Sanches mund  të prishë kontrantën e huazimit  me Swansea City. Sanches nuk po kalon një situatë të mirë në Angli te Swansea ku është i huazuar.

Paul Celement trajneri i Swansea nuk e ka grubmulluar në skuadër për ndeshjet e fundit me Manchester City dhe West Brom.

Për situatën e largimit të Sanches Paul Celement shprehet se: " Unë nuk kam pas asnjë komunikim me Bayern Munich lidhur me situatën aktuale të Sanches, ai është një lojtar shumë i mirë dhe unë besoj se ai mund të japë kontributin e tij për ne por ai duhet të luajë me gjithë potencialin e tij", raporton BBC, shkruan newsbomb.al.

Renato Sanches është lojtar i Bayern Munich u transferua nga Benfica në vitin 2016 për shifrën rekord të 40 milion euro. Pas një viti në Bayer Munchen ai u huazua në 2017 ne Angli tek skuadra e Swansea City ku nuk ka shfaqur potencialin e tij.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020879030227661
array(1) { ["section"]=> string(89) "u-cilesua-si-nje-nga-talentet-me-te-medhenj-renato-sanches-deshton-te-swansea-city-103247" }