U dëmtuan nga tërmetet, IKMT nis këtë mëngjes shembjen e 7 pallateve

Publikuar tek: aktualitet, më 10:08 16-12-2019 U dëmtuan nga tërmetet, IKMT nis këtë mëngjes shembjen e 7 pallateve Ilustruese

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur shembjen e 7 pallateve mëngjesin e sotëm.

Pallatet ndodhen në Laç dhe janë dëmtuar si rrjedhojë e tërmeteve që goditën vendin më 26 nëntor.

Këto pallate janë të pabanueshme dhe komisionet e vlerësimit vendosën t’i shembin për të shmangur ndonjë tragjedi të mundshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E shkriu krijimi i SPAK/ Kryeprokurori Çela: Krimet e Rënda rritën besimin e partnerëve
Rama kërkesë Parlamentit: Gjendja e Jashtëzakonshme të vazhdojë deri në 31 mars »
Article Logic
Execution time: 0.011284112930298
array(1) { ["section"]=> string(74) "u-demtuan-nga-termetet-ikmt-nis-kete-mengjes-shembjen-e-7-pallateve-189525" }