U dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit, IKMT nis prishjen e 12 pallateve në Valias

Publikuar tek: aktualitet, më 10:39 22-09-2020 U dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit, IKMT nis prishjen e 12 pallateve në Valias Pamje nga aksioni i IKMT

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit njofton se ka nisur prishja e 12m pallateve në zonën e Valiasit, në Kamëz.

Ndërtesat janë shpallur të pabanueshme dhe të rrezikshme për banorët, pas tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar. Janë 5 pallate 2 katësh, 6 pallate 3 katësh dhe një pallat 4 katësh që do të prishen nga IKMT, për t’i hapur rrugë ndërtimit të objekteve të reja për banorët.

Video: Nis shembja e pallateve të dëmtuara në Valias

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011096000671387
array(1) { ["section"]=> string(85) "u-demtuan-nga-termeti-i-26-nentorit-ikmt-nis-prishjen-e-12-pallateve-ne-valias-221222" }