U dëmtuan nga tërmeti, IKMT nis aksionin për shembjen e konvikteve të UBT

Publikuar tek: aktualitet, më 09:47 13-12-2019 U dëmtuan nga tërmeti, IKMT nis aksionin për shembjen e konvikteve të UBT Pamje nga vendngjarja

IKMT ka nisur aksionin për shembjen e godinave të konvikteve të Universitetit Bujqësor të Tiranës.

Shembja e tyre do të bëhet përmes shpërthimit të kontrolluar nga ekspertët e Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit.

Pas prishjes, në UBT dhe QS do të ndërtohen kampuset universitare.

Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi dëme të mëdha dhe këto godina u konstatuan të pabanueshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Abuzoi me fondet, procedohet penalisht shefja e financës së Ujësjellësit
TRAGJEDI e rëndë në Librazhd/ Vetëhelmohet çifti i të rinjve të sapomartuar, ndërron jetë vajza »
Article Logic
Execution time: 0.012148857116699
array(1) { ["section"]=> string(79) "u-demtuan-nga-termeti-ikmt-nis-aksionin-per-shembjen-e-konvikteve-te-ubt-189269" }