U dënua për atentantin ndaj Florenc Çapjas, prokuroria apelon vendimin për Shkëlzen Hasanpapajn

Publikuar tek: aktualitet, më 19:52 08-12-2019 U dënua për atentantin ndaj Florenc Çapjas, prokuroria apelon vendimin për Shkëlzen Hasanpapajn Florenc Capja dhe atentatori Shkelzen Hasanpapaj

Prokuroria e Elbasanit ka apeluar vendimin për Shkëlzen Hasanpapajn, atentatorin ndaj Florenc Çapjas, duke kërkuar 22 vjet dënim për të.

Hasanpapaj u dënua 10 vjet nga Gjykata e Elbasanit për për armë pa leje dhe tentativë vrasje, por prokuroria tashmë kërkon 22 vjet për të. Shkëlzen Hasanpapaj u shpall fajtor për atentatin ndaj ndaj Florenc Capjas dhe Bledar Muçës.

Hasanpapaj u arrestua në Holandë nga ku edhe u ekstradua për në Shqipëri. Ai nuk e pranoi akuzën e prokurorisë së Elbasanit, por organi i akuzës pretendoi se është një analizë ‘ADN-je’ që ka provuar se në vendngjarje ka qenë Hasanpapaj si atentator.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007483959197998
array(1) { ["section"]=> string(101) "u-denua-per-atentantin-ndaj-florenc-capjas-prokuroria-apelon-vendimin-per-shkelzen-hasanpapajn-188793" }