U dha bursë studimi, Veliaj takon dy fëmijët e Ziver Veizit të vrarë në 21 Janari por ende s’ka asnjë të dënuar

Publikuar tek: aktualitet, më 12:38 24-09-2020 U dha bursë studimi, Veliaj takon dy fëmijët e Ziver Veizit të vrarë në 21 Janari por ende s’ka asnjë të dënuar

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka takuar fëmijët e Ziver Veizit, një prej katër protestuesve të vrarë në protestën e Partisë Socialiste para kryeministrisë në 21 janar 2011.

Ka qenë Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Anisa Ruseti, e cila ka postuar një foto në rrjetet sociale së bashku me Anën dhe Klajdin, dy të rinj plot kurajo dhe studentë të shkëlqyer të cilët gjatë kësaj kohe kanë përfituar bursë studimi nga ana e Bashkisë së Tiranës në mënyrë që të ndjekin ëndrrat e tyre.

"Me dy të rinj plot kurajo që humbja e babait nuk i përuli. Ana dhe Klajdi Veizi - studente të shkëlqyer dhe qytetarë të devotshëm të Tiranës tonë tani.

E lumtur që Bashkia Tirane ka ndihmuar me bursat e studimit, suksese për këtë vit akademik, jemi krenare per ju!", shkruan nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Anisa Ruseti në Tëitter.

Më 21 janar 2011 katër protestues u vranë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” nga plumbat e Gardës së Republikës jashtë rrethimit të kryeministrisë.

Pavarësisht kësaj, si ish-ministri i Brendshëm i asaj kohe që e ndoqi ngjarjen nga tarraca e kryeministrisë Lulzim Basha, ashtu dhe kryeministri i asaj kohe Sali Berisha ia hodhën pa u gjykuar.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011533975601196
array(1) { ["section"]=> string(117) "u-dha-burse-studimi-veliaj-takon-dy-femijet-e-ziver-veizit-te-vrare-ne-21-janari-por-ende-s-ka-asnje-te-denuar-221482" }