U ekzekutua me 8 plumba në mes të Brukselit, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë mbrëmë në Belgjikë, i arrestuar për vrasje në 2010

Publikuar tek: bota, më 11:42 28-11-2020 U ekzekutua me 8 plumba në mes të Brukselit, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë mbrëmë në Belgjikë, i arrestuar për vrasje në 2010 Vendi ku u ekzekutua shqiptari

Mbrëmjen e djeshme Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat ngeli i vdekur një 38 vjeçar shqiptar.

Ditën e sotem është zbardhur identiteti i viktimës dhe bëhet fjalë për Ardit (Arjan) Spahiun nga Elbasani, i cili ngeli i vdekur në vend pas ekzekutimit mafioz.

Spahiu ka qenë i arrestuar më parë për vrasjen e 52 vjeçarit Gëzim Alikaj në Elbasan në vitin 2010, ndaj edhe policia belge dyshon se vrasja e 38 vjeçarit mund të jetë bërë për motive hasmërie.

LEXO EDHE: E RËNDË/ Ekzekutohet me 8 plumba 38 vjeçari shqiptar në Bruksel, dyshohet se qëndronte ilegalisht në Belgjikë (VIDEO)

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « REVOLUCIONI/ Fitohet lotaria e parë me Monedhë Dixhitale 
Shteti evropian merr vendimin dramatik për shoferët, shpejtësia maksimale 99 km/orë »
Article Logic
Execution time: 0.012312173843384
array(1) { ["section"]=> string(142) "u-ekzekutua-me-8-plumba-ne-mes-te-brukselit-zbardhet-identiteti-i-shqiptarit-te-vrare-mbreme-ne-belgjike-i-arrestuar-per-vrasje-ne-2010-229428" }