U ekzekutua në krye të detyrës, arrestohet autori i dyshuar për vrasjen e gazetares

Publikuar tek: bota, më 07:10 07-06-2019 U ekzekutua në krye të detyrës, arrestohet autori i dyshuar për vrasjen e gazetares

Policia në Irlandën e Veriut  ka arrestuar një të dyshuar për vrasjen e gazetares iralndeze, Lyra McKee.

Lyra McKee 29-vjeçe ishte një gazetare e pavarur dhe mbeti e vrarë nga të shtënat me armë teksa shikonte trazirat në qytetin e Irlandës, Londonderry.

Sipas policisë në pranga është vënë një 46-vjeçar i akuzuar për terrorizëm.

McKee po qëndronte pranë një automjeti të forcave të policisë më 18 prill kur u qëllua nga një person i armatosur.

Funerali i saj u ndoq nga udhëheqësit e politikës britanike dhe irlandeze, ndëra në nder të saj iu bë dhe një pikturë murale.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012682914733887
array(1) { ["section"]=> string(89) "u-ekzekutua-ne-krye-te-detyres-arrestohet-autori-i-dyshuar-per-vrasjen-e-gazetares-167221" }