U filmua duke rrahur keq të dashurin, Gjykata merr VENDIMIN e papritur për 21-vjeçaren

Publikuar tek: bota, më 20:22 02-05-2019 U filmua duke rrahur keq të dashurin, Gjykata merr VENDIMIN e papritur për 21-vjeçaren

Historia e 21-vjeçares Amelia Oxenford është bërë virale në të gjithë botën.

21-vjeçarja akuzohet për dhunë ndaj të dashurit të saj Alex Buttigie, të cilin e kishte goditur me një gotë vere në kokë.

Momenti kur vajza ushtronte dhunë ndat të dashurit u filmua nga kamerat e hotelit ku ata po qëndronin, por gjithsesi gjykata e shpalli të pafajshme dhe ajo u lirua.

Sipas Daily Mail, gjykata çmoi se i dashuri i kishte dhënë shumë alkool dhe drogë 21-vjeçares dhe pas kësaj i tha se e kishtë tradhtuar.

Gjykata deklaroi se akti i 21-vjeçares ishtë mjaft i kuptueshëm, pasi ishtë nën efektin e alkoolit dhe të lëndëve narkotike dhe për këtë arsye e shpalli të pafajshme.

Për fatin e keq të 21-vjeçares ajo do të duhet që të kryejë 30 orë punë vullnetare si ndëshkim për goditjet që i dha të dashurit të saj.

Me siguri që Alex ka mbetur gojë hapur nga vendimi i gjykatës.

59188980_2146148328814032_7881261844243939328_n.png

58745193_383152025609111_4261929028874665984_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01337194442749
array(1) { ["section"]=> string(92) "u-filmua-duke-rrahur-keq-te-dashurin-gjykata-merr-vendimin-e-papritur-per-21-vjecaren-162738" }