U futën në det me gomone, por i zuri stuhia në detin e Vlorës, tre të rinjt shpëtohen nga roja bregdetare

Publikuar tek: aktualitet, më 16:39 05-08-2020 U futën në det me gomone, por i zuri stuhia në detin e Vlorës, tre të rinjt shpëtohen nga roja bregdetare Ilustruese

Tre të rinjë  kanë rrezikuar të mbyeten ditën e sotme, pasi janë futur në deti e Vlorës me gomone, por më pas i ka zënë stuhia.

Mësohet se tre të rinj kishin dalë me gomone, por kanë hasur probleme me ankorimin për shkak të motit të keq.

Të rinjtë janë shpëtuar nga polici kufitare dhe rojë bregdetare, ku arritën të ankoroheshin vetëm pas 5 orësh në plazhin e Lukovës.

Sakaq, policia nuk ka dhënë ende një informacion zyrtar për rastin në fjalë.

Kujtojmë që një tragjedi ka ndodhur ditën e sotmë në detin e Himarës. Ku një vark është përmbysur me katër persona, prej të cilëve 3 kanë shpëtuar, ndërsa një grua ka humbur jetën.

 Policia e Shtetit u ka bërë apel drejtuesve të mjeteve lundruese që të mos dalin në det si pasojë e motit të keq.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089728832244873
array(1) { ["section"]=> string(110) "u-futen-ne-det-me-gomone-por-i-zuri-stuhia-ne-detin-e-vlores-tre-te-rinjt-shpetohen-nga-roja-bregdetare-216191" }