U gjet në det nga peshkarexha, policia jep DETAJE të reja për kufomën e Durrësit

Publikuar tek: aktualitet, më 15:24 18-08-2019 U gjet në det nga peshkarexha, policia jep DETAJE të reja për kufomën e Durrësit

Policia e Durrësit ka dhënë detaje zyrtare për kufomën e gjetur në det nga një peshkarexhë, në Durrës, mëngjesin e sotëm.

Policia deklaron se trupi i gjetur nuk ka shenja dhune dhe nuk ka qenë i mbështjellë.

‘Trupi ishte i veshur me rroba, i janë evidentuar gjithë gjymtyrët, por është dekompozuar për shkak të lagështisë’, thuhet ndër të tjera në njoftim.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 18.08.2019, në orët e para të mëngjesit, një peshkarexhë që kishte dalë për gjueti, rreth 4 milje larg Durrësit duke ngritur rrjetat dhe ka konstatuar në rrjeta një trup të pajetë të seksit mashkull.

Kufoma është transportuar në morgun e spitalit për ekspertizë mjeko-ligjore.

Nga ekspertiza e jashtme, trupi nuk ka qenë i lidhur apo i mbështjellë.

Nga kqyrja nuk janë evidentuar shenja dhune apo dëmtime të ndonjë natyre tjetër.

Trupi ishte i veshur me rroba, i janë evidentuar gjithë gjymtyrët, por është dekompozuar për shkak të lagështisë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon hetimet për identifikimin dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072870254516602
array(1) { ["section"]=> string(86) "u-gjet-ne-det-nga-peshkarexha-policia-jep-detaje-te-reja-per-kufomen-e-durresit-175696" }