U godit nga rrufeja, autoritetet greke marrin VENDIMIN drastik për Akropolin

Publikuar tek: rajon, më 16:49 18-04-2019 U godit nga rrufeja, autoritetet greke marrin VENDIMIN drastik për Akropolin

Akropoli i Athinës është mbyllur sipas autoriteteve greke, pasi rrufetë rrezikojnë jetën e njerëzve.

Media ‘Τo Thema’ raporton se që prej orës 12:00 Akropoli u mbyll dhe sipas ministrisë së Kulturusë nuk do të hapet me sot.

Nga aksidenti i ditës së djeshme, kujtojmë se u dëmtuan 4 persona , 2 turistë dhe 2 punonjës, të cilët janë fatmirësisht jashtë rrezikut për jeten.

Në momentin kur ra rrufeja më shumë se 1 mijë turistë ishin në Akropol dhe të gjithë kanë marrë paratë mbrapsht.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022212028503418
array(1) { ["section"]=> string(82) "u-godit-nga-rrufeja-autoritetet-greke-marrin-vendimin-drastik-per-akropolin-160946" }