U hodhi topin arbitrave, gjobitet me 25 mijë dollarë, ylli i NBA

Publikuar tek: sport, më 16:33 22-04-2019 U hodhi topin arbitrave, gjobitet me 25 mijë dollarë, ylli i NBA

Ylli i NBA Demarcus Derozan ështe gjobitur me shumën e 25 mijë dollarëve për hedhjen e topit drejt arbitrave në ndeshjen e fundit të San Antonio.

San Antonio Spurs priti në shtëpi skuadren e Denver Nuggets dhe Demarcus Derozan por shokët e tij të skuadres nuk arriten që të fitonin pasi u munden me rezultatin 103-117.

Në minutat e fundit një vendim i arbitrave e nervozoi yllin amerikan i cili  hodhi topin drejt arbitrit. Topi nuk e ka qëlluar arbitrin por ky akt u konsiderua si antisportist dhe Derozan u largua nga loja duke e mbyllur ndeshjen herët.

Tani federata e NBA e ka gjobitur rëndë dhe me siguri që ylli amerikan do jetë më i kujdesshëm pas 25 mijë dollarëve të shpenzuara kot...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066549777984619
array(1) { ["section"]=> string(69) "u-hodhi-topin-arbitrave-gjobitet-me-25-mije-dollare-ylli-i-nba-161417" }